
питання дня:
Чи можемо ми самі любити інших людей?
Місця з Писання/Вірші з Біблії
RST: “Ви чули, що сказано: “люби ближнього твого і ненавидь ворога твого”. любити тих, хто любить вас, яка вам нагорода, чи не так роблять і митарі, і якщо ви вітаєте тільки братів ваших, що особливого робите? Чи не так роблять і язичники?
MDR: “Ви чули слова: “Люби ближнього свого, але ненавидь ворога свого”. Я ж кажу вам: любіть ворогів своїх і моліться за тих, хто переслідує вас, і тоді будете дітьми Отця Небесного. Він посилає дощ на праведних і неправедних, бо якщо любите ви тільки тих, хто вас любить, то хіба заслуговуєте ви нагороду?.. Навіть збирачі податків роблять так само. “Хіба язичники не роблять так само? Отже, будьте досконалі, як досконалий Отець ваш Небесний”.
JNTr (єврейськ.): “Ви чули, що нашим батькам було сказано: ‘Люби свого ближнього – і ненавидь свого ворога’. А я кажу вам, любіть своїх ворогів! Моліться за тих, хто переслідує вас! Тоді станете дітьми вашого Батька на Він же наказує своєму сонцю світити як над добрими людьми, так і над злими, і посилає дощ як до праведних, так і до неправедних… Яку ви отримуєте нагороду, якщо любите тільки тих, хто любить вас? і якщо ви дружні тільки зі своїми друзями, чи робите ви щось незвичайне? Навіть язичники роблять так!
- Яким чином можна виконати заповідь Ісуса «любіть один одного, як і Я полюбив вас»?
- Тільки одним шляхом – явленням Бога, Який у Новому Завіті перебуває всередині кожного з нас.
Як ви вважаєте?
У природному, людському вимірі, любов є комплексом деяких чеснот: поблажливість, прихильність, прихильність, вона. Проте Святе Письмо стверджує, що Бог – це Любов. Тому нам варто дати інше ім’я всьому тому, що ми раніше називали любов’ю, бо там, де немає Бога, не може бути кохання.
Яким чином можна виконати заповідь Ісуса «любіть один одного, як і Я полюбив вас»? Тільки одним шляхом – явленням Бога, Який у Новому Завіті перебуває всередині кожного з нас. А це – вже зовсім інший погляд та інший вимір життя. Ісус говорить про новозавітні стандарти у Своїй нагірній проповіді:
«Ви чули, що сказано: люби ближнього твого і ненавидь ворога твого». А Я кажу вам: любите ворогів ваших, благословляйте тих, що проклинають вас, благодійте тих, хто вас ненавидить, і моліться за тих, хто вас ображає, і тих, що вас ганяють… Бо якщо ви будете любити тих, що люблять вас, яка вам нагорода? Чи не те роблять і митарі? І якщо ви вітаєте тільки ваших братів, що особливого робите? Чи не так чинять і язичники? Тож будьте досконалі, як досконалий Отець ваш Небесний». (Матвія 5:43-48)
Наша проблема в тому, що ми думаємо, ніби Ісус дає нам це як наказ для виконання і досягнення цих цілей за рахунок наших природних ресурсів. Але суть Нового Завіту в тому, що завдяки жертві Ісуса Бог отримав можливість ¦селитися в нас і жити в нас. Виконання заповіді любити ближнього природно неможливо. За тілом ми не можемо любити так, як любить нас Бог, бо без Бога любити просто неможливо. Щоб виявляти любов такого рівня, такої якості та такої ефективності, нам важливо навчитися як приймати її від Бога, так і передавати її іншим.
Таким чином, ми маємо прийти до святого розчарування: я усвідомлюю, що сам по собі це виконати не можу. Але, водночас, я сміливо говорю ВЕРІЙ, що для мене легко і природно бути людиною, через яку Богові легко являти Себе. Досконалий Бог, сповнений вічної любові, перебуває в мені, і всі Його якості вже в моєму дусі. Я здатний легко виявляти Бога через себе у всій Його любові.
На завершення, давайте побудуємо свою молитву і проголошення віри про себе і свою сім’ю, на підставі Писань, до яких ми зверталися сьогодні.